KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13955003
nr 1395 5003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 14/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:26:30
250 kr
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander